אחת הכנסיות העתיקות והיפות בבודפשט ואתר מורשת עולמי

כנסיית מתיאש נוסדה באמצע המאה ה 13 לטובת המתיישבים הגרמנים של בודה. לאורך המאות שחלפו, שימשה ככנסיית ההכתרה של המלכים ההונגרים; כמסגד במשך יותר מ 150 שנה במהלך תקופת השלטון העות’מאני; שוב ככנסייה בבעלות זרמים שונים בנצרות, עד גילגולה הנוכחי ככנסייה קתולית פעילה, שבה נערכים מאסות, קונצרטים, וחתונות. הכנסייה היפה והצבעונית, שמשלבת סגנונות עיצוב והשפעות שונות, ייחודית בחזותה ואינה דומה לכנסיות אחרות בהונגריה ואף באירופה, והיא אחת מאטרקציות התיירות המרכזיות בבודפשט ואתר חובה למבקרים.

כנסיית מתיאש שבבגבעת הטירה

אנקדוטה מעניינת התרחשה בשנת 1686 במהלך המצור על בודה של כוחות ״הליגה הקדושה״ המונהגים על ידי האימפריה הרומאית ובית הבסבורג-הונגריה, כנגד האימפריה העות’מאנית. במהלך המצור קיר של כנסיית מתיאש, שבאותה תקופה כבר הומר למסגד, קרס וחשף מאחוריו פסל מדונה עתיק. הדבר גרם לבילבול וקריסת המורל של הכוחות העות’מאנים המגינים, והעיר נפלה באותו יום לכוחות הצרים באירוע שהוגדר לאחר מכן כנס. מבנה הכנסייה הורחב ושוחזר לאורך השנים הארוכות בהן שימש את המתיישבים המקומיים, עד שהגיע אל סגנונו הניאו-גותי הנוכחי בתקופת השיפוצים שערכה בין 1873 – 1896.

כנסיית מתיאש בודפשט

  שריינו מקומות בסיורי
  האיזיריידר בבודפשט

  הצטרפו לסיור חוויתי ולא רגיל שמשלב אטרקציה ייחודית, אדרנלין, הנאה, ותוכן


  הסיורים כפופים לקבלת אישור הרשמה במייל נחזור אליכם בהקדם לתיאום לו”ז ואישור – למידע נוסף

  מילוי הטופס ושליחתו מעיד על הסכמתך לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות באתר

  הסיורים כפופים לקבלת אישור הרשמה במייל, נחזור אליכם בהקדם לתיאום לו"ז ואישור

  פרטים על המיקום של כנסיית מתיאש

  זהו מרכזה ההיסטורי של עיר הבירה ההונגרית, שמתגאה במראות פנורמיים עותקי נשימה אל נהר הדנובה ושבו המבנה היפה של הכנסייה חולש בטבעיות על הכיכר המרכזית שבפאתי ארמון בודה ומשלים את המראה הציורי של האיזור יחד עם מצודת הדייגים הסמוכה.

  סיור איזיריידר (EZRaider) לכנסיית מתיאש ולמצודת הדייגים

  כנסיית מתיאש היפה היא חלק ממסלול מצודת הדייגים בסיורי האיזיריידר בבודפשט. הסיור שמטפס אל ראש גבעת הטירה מלווה במדריך דובר עברית וחולף בין סמטאות אבן צבעוניות ונופים מפעימים של העיר, בהם נקודות תצפית מדהימות אל גשר השלשלאות, ובניין הפרלמנט ההונגרי, ועוצר בפתחה של מצודת הדייגים הרומנטית שמשמשת כרקע מושלם לקחת תמונות או הזדמנות לרכוש ולטעום במאפיית רוזוורם את ״הקרמשניט האלוהי״ המפורסם.

  לתיאום סיור - שלחו הודעה עכשיו בוואטסאפ עם תאריך מבוקש וכמה תהיו

  054-951-1931

  לתיאום מהיר בוואטסאפ

  הצטרפו לחוויה בסושייאל