אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בבודפשט ואתר חובה שאסור לפספס

גבעת הטירה בבודפשט משקיפה מלמעלה על נהר הדנובה וממוקמת ממש בסמוך לגדת הנהר מהצד של בודה. מראש הגבעה המשקיפה על העיר מתגלים מראות מדהימים ובסביבותיה נמצאות כמה מנקודות התצפית הטובות ביותר לתמונות!

ארמון בודה (בהונגרית Királyi Palota) הוא אתר מורשת עולמי שממוקם באיזור ״גבעת הטירה״, איזור היסטורי מקסים, מרושת בסמטאות צבעוניות עתיקות ובניינים קלאסיים רומנטיים מרהיבים. הארמון, שנהרס בתקופת מלחמת העולם השנייה וששורשיו מגיעים עד המאה ה 13, נבנה ושוקם כך שהוא משקף את ימי הזוהר שלו ונחשב כיום לאחד הבניינים המרשימים באירופה. סביבות ארמון בודה מלאים במראות נוף בלתי רגילים ובבניינים מפוארים שמשמרים עד היום עדות לעוצמתה ולפאר של האימפריה האוסטרו-הונגרית ולאורח החיים האריסטוקרטי של ימים עברו. כאחד מסמלי העיר המזוהים ביותר ואולי האתר השני המסמל את בודפשט אחרי בניין הפרלמנט ההונגרי. הסיורים אל הרחובות הצרים והיפים שבאיזור ארמון בודה, והנוף המפעים אל העיר מראש הגבעה נחשבים כסיורי חובה.

כמה מהנקודות הטובות ביותר לתמונות בבודפשט נמצאות במסלול סיור זה

בראש הגבעה תמצאו לא רק את ארמון בודה המלכותי אלא גם את כנסיית מתיאש היפה והעתיקה שעדיין פעילה כיום ושבה נערך טקס ההכתרה של הקיסר פרנץ יוזף ב 1867. בנוסף, אטרקציה נוספת שאסור לפספס בגבעת הטירה היא מצודת הדייגים החלומית. המצודה הניאו-גותית, שלפי השמועה היתה ההשראה ללוגו של וולט-דיסני, היא אולי נקודת התצפית הטובה ביותר לבודפשט והאתר המושלם לקחת תמונות פנורמיות מרהיבות של העיר.

view to Hungarian parliament

  שריינו מקומות בסיורי
  האיזיריידר בבודפשט

  הצטרפו לסיור חוויתי ולא רגיל שמשלב אטרקציה ייחודית, אדרנלין, הנאה, ותוכן


  הסיורים כפופים לקבלת אישור הרשמה במייל נחזור אליכם בהקדם לתיאום לו”ז ואישור – למידע נוסף

  מילוי הטופס ושליחתו מעיד על הסכמתך לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות באתר

  הסיורים כפופים לקבלת אישור הרשמה במייל, נחזור אליכם בהקדם לתיאום לו"ז ואישור

  פרטים על המיקום של ארמון בודה

  ארמון בודה ממוקם בקצה הדרומי של גבעת הטירה בבודפשט ברובע מספר 1. הגבעה, שמיתמרת לגובה 175 מטרים, תוחמת את איזור רובע הטירה ובתוכה חומות ומצודת הדייגים שנועדו להגן על הארמון. כמו כן, בשטחה תמצא כנסיית מתיאש, וכן מאפיית רוזוורם המפורסמת. איזור זה מהווה למעשה את השטח הקדום ביותר הרשמי של בודפשט, כאשר בשנת 1247 הוקם הגלגול הראשון של המבצר על הגבעה כתגובה לפלישה המונגולית של הונגריה בשנת 1242. עם הזמן, ההתיישבות חוזקה במבני הגנה וחומות, והשכונה שסביבם צמחה בתושבים הונגרים וגרמנים, מה שהוביל לבנייתו של הארמון המלכותי הראשון. המבנה האדיר בסגנון הבארוק שעומד כיום ושתופס את רוב איזור הגבעה נבנה בין השנים 1749 – 1769 על יסודות המבנה המקורי שנוסד במאה ה 14 על ידי סטפן, דוכס סלובניה.

  סיור איזיריידר לגבעת הטירה ולמצודת הדייגים שליד הארמון

  מסלול הסיור אל מצודת הדייגים עם איזיריידר הוא מהאטרקציות המבוקשות ביותר ומומלץ גם לאלו שמבקרים בבודפשט לראשונה ומחפשים סיור להכרת העיר וגם לאלו שכבר היו ומחפשים הזדמנות לחוות את העיר עם חוויה חדשה ולא רגילה. הסיור, שמלווה במדריך דובר עברית שמתווה את המסלול, חולף בין סמטאות האבן העתיקות והצבעוניות שבגבעת הטירה (לא בארמון בודה עצמו), ונופים מפעימים של העיר לאורך המסלול, וכולל עצירה להפסקה בראש הגבעה בה אפשר לקחת תמונות מדהימות למזכרת אפילו לרכוש לטעימה במאפיית רוזוורם את ״הקרמשניט האלוהי״ המפורסם.

  לתיאום סיור - שלחו הודעה עכשיו בוואטסאפ עם תאריך מבוקש וכמה תהיו

  054-951-1931

  לתיאום מהיר בוואטסאפ

  הצטרפו לחוויה בסושייאל